novosti
Zlato i bronza sa prvenstva balkana!

Zlato i bronza sa prvenstva balkana!

U Brežicama se od 06.-08.12. odražo balkansko prvenstvo za kadete, juniore i U21 u katama i borbama pojedinačno i ekipno. Na ovom takmičenju iz našeg kluba nastupila su 4 takmičara i osvojili su dve medalje.

U kategoriji U21 muškarci kate naš takmičar Uroš Subota osvojio je bronzanu medalju nakon četiri pobede i jednog poraza u veoma jakoj konkurenciji takmičara. Napomenućemo da je Uroš jedan od najmlađih takmičara u ovoj kategoriji koji su nastupili na ovom takmičenju.

Poslednjeg dana takmičenja muški kata tim Srbije U21 osvajio je zlatnu medalju. U timu su nastupili naši takmičari Boris Kasporski i Uroš Subota zajedno sa takmičarem Markom Stevanetićem iz KK Akademija Kiš.

Takođe, treba napomenuti dobar nastup i ostalih naših takmičara na ovom takmičenju, Marija Radović u kategoriji U21 kate, Boris Kasporski U21 kate, Mina Nikolić 5.mesto kadetkinje kate.

Hvala trenerima Bojani Marković, Marini Kiš i Branimiru Nešiću na uloženom trudu i radu sa takmičarima.