Novosti

EMS TRENINZI u našem klubu!!!

Šta je EMS?

EMS je skraćenica od elektro-mišićna stimulacija (Electrical Muscle Stimulation) i podrazumeva korišćenje električnih impulsa u cilju pojačavanja efikasnosti treninga.

Ova revolucionarna fitnes tehnologija funkcioniše tako što upotrebom najsavremenije opreme šalje sitne, često i neprimetne spoljne električne impulse direktno ka mišićima. Na taj način prirodne kontrakcije su jače i postiže se efikasniji trening od konvencionalnog. Impulsi se generišu od strane uređaja i emituju kroz elektrode koje su postavljene na sve velike grupe mišića.

Koliko je bezbedan EMS?

EMS trening je potpuno bezbedan i ne stvara opterećenje na zglobove i zglobne veze. Telo EMS impulse prihvata prirodno s obzirom da se radi samo o pojačavanju prirodnih impulsa koje proizvode naši mišići.

Elektro-mišićna stimulacija inicijalno je korišćena u medicinske svrhe, a sada je dobila svoju primenu i u fitnesu zarad postizanja boljih i bržih rezultata.

Ne preporučuje se osobama mlađim od 18 godina.

Postoje određene vrste korisnika kojima se ova tehnologija ne proporučuje zbog mogućih kontraindikacija:

About admin